Pracownia USG

Gabinet 12

USG

Dzięki ultrasonografii możemy zaoferować Państwu bezbolesne badanie organizmu. Można je wielokrotnie powtarzać, nawet w niewielkich odstępach czasu. Listę wykonywanych badań USG w naszej przychodni znajdą Państwo pod zdjęciem.

Ultrasonografia to jedna z nowoczesnych technik w medycynie i zarazem jedna z podstawowych już metod diagnostycznych. Na podstawie uzyskanych wyników podejmuje się decyzje o leczeniu, profilaktyce lub też odstępuje się od dotychczas stosowanej terapii.

Voluson™ S8 jest profesjonalnym, innowacyjnym i najbardziej uniwersalnym aparatem do skanowania w czasie rzeczywistym.

Dzięki technice skanowania objętościowego 3D/4D urządzenie otwiera przed diagnostami nowe możliwości sonograficzne. Duży wybór głowic stwarza możliwość zastosowania w różnych sytuacjach klinicznych. 

Badania ultrasonograficzne przeprowadzane są tylko przez lekarzy specjalistów, posiadających niezbędne certyfikaty i uprawnienia, a także długie doświadczenie zawodowe. W połączeniu z wyjątkowej jakości sprzętem pozwala to na postawienie odpowiedniej diagnozy.

Obrazowanie w technologii 3D / 4D w jest w dalszym ciągu nowością na Polskim rynku medycznym. Urządzenia pozwalające na diagnostykę w tej jakości obrazu zapewniają wysoką jakość diagnozy schorzeń, a także pozwalają na zapisywanie spektakularnych zdjęć płodów. Robiąc badanie USG pacjent powinien być świadomy jakości urządzenia na jakim przeprowadzane jest badanie, gdyż ma to kluczowe znaczenie dla jakości diagnozy.

Badanie USG 4D

Badanie odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu można zobaczyć reakcje, położenie i ruchy dziecka w łonie matki. USG 4D umożliwia poznanie płci dziecka, a także zrobienie obrazów przekrojowych jego ciała. Jest to realny obraz dziecka rozwijający się w brzuchu mamy. Technologia badania USG 4D pozwala na rozpoznanie wad wrodzonych u płodu i cech, które mogłyby  świadczyć o wystąpieniu różnych chorób, a w tym chorób o podłożu genetycznym. Pozwala na wczesne wykrycie wad wrodzonych płodu, takich jak rozszczep wargi, rozszczep podniebienia, występowanie dodatkowych palców, zniekształcenia kończyn czy niewielkie rozszczepienia kręgosłupa, a także pozwala na zdiagnozowanie zespołu Downa. Aby uzyskać jak najbardziej rzetelny wynik i otrzymać jak najwięcej informacji z badania, sugeruje się, aby USG 4D wykonywać po konsultacji z lekarzem i położną lub między 20 a 30 tygodniem ciąży. Dziecko wówczas jest już na tyle rozwinięte, że można zaobserwować u niego zdecydowanie więcej szczegółów. Badanie USG 4D jest idealne, aby zdiagnozować czy dziecko w łonie matki rozwija się prawidłowo. W trzecim trymestrze ciąży podczas badania USG 4D można zauważyć pierwsze uśmiechy dziecka. Nagranie, które zostanie wykonane w technice 4D na życzenie rodziców może zostać nagrane i przekazane w formie płyty DVD. To unikalna pamiątka dla rodziny, na której widać twarz, płeć i zachowanie przyszłego maluszka. Po badaniu udostępnia się także dokumentację zdjęciową USG zdjęć czarno-białych. Koszt badania USG 4D wynosi 250 złotych. Koszt badania z testem PAPP-A wynosi 550,00 zł.

Badanie USG piersi - jak się przygotować
 • Badanie nie wymaga specjalnego przygotowania, najlepiej wykonać je w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego.

Każda kobieta powinna wykonać badanie koniecznie 1 raz w roku. Ciąża i karmienie piersią nie są przeciwwskazaniem do wykonania badania!

Badanie USG jamy brzusznej - jak się przygotować
 • dobę przed badaniem stosuj dietę z wyłączeniem świeżych warzyw i owoców. Jeśli masz skłonności do wzdęć zastosuj Espumisan (łącznie 6 kapsułek, przyjmowanych po 2, w dwugodzinnych odstępach),
 • nie powinieneś jeść nic na 6 godzin przed badaniem (możesz jednak pić wodę mineralną). W tym czasie unikaj też palenia tytoniu i gumy do żucia,
 • 2 godziny przed badaniem wypij 1-1,5 litra wody niegazowanej i przez ten czas wstrzymaj się z oddawaniem moczu.
Badanie USG ginekologiczne - jak się przygotować
 • przed badaniem należy opróżnić pęcherz,
 • w gabinecie znajduje się łazienka – są w niej przygotowane spódniczki jednorazowe, z których Pacjentka może skorzystać.
Badanie USG ciąży, tarczycy, ortopedyczne i inne - jak się przygotować
Wymienione badania USG nie wymagają wcześniejszego przygotowania.
Lista wykonywanych badań USG
 • USG tarczycy
 • USG jamy brzusznej
 • USG piersi
 • USG tkanek miękkich
 • USG ślinianek
 • USG dróg moczowych oraz nerek
 • USG transwaginalne (przezpochwowe)
 • USG metodą Dopplera (układ żylny, tętniczy)
 • USG układu kostno-szkieletowego (USG stawów)
 • USG preluksacyjne stawów biodrowych u dzieci

Godziny pracy pracowni:

Poniedziałek    11:00 – 12:00 (Prywatne)
                  13:00 – 14:00 (NFZ)

Wtorek              15:30 – 16:30 (Prywatne)

Czwartek     13:00 – 14:00 (NFZ)

bądź telefonicznie pod numerem: tel. 86 272 43 50

Dbamy o zdrowie Twoje i Twoich bliskich

Zapewniamy opiekę lekarzy internistów i pediatrów

 

Skontaktuj się z nami
Share This